ଏହି କାରଣରୁ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଜାଗା ମିଳିଲା ନାହିଁ

ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ ର ଆରମ୍ଭ ଏହି ବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡ ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଯାହା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଦେଶ ଧୀରେ ଧୀରେ ନିଜର 15 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟିମ ର ଘୋଷଣା କରିଦେଇଛନ୍ତି . ସୋମବାର 15 ଏପ୍ରିଲ କୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱକପ 2019 ପାଇଁ 15 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଭାରତୀୟ ଟିମ ର ଘୋଷଣା କରିଦେଇଛି .

ବିଶ୍ୱକପ 2019 ପାଇଁ କ୍ୟାପଟେନସି ର ଭାର ବିରାଟ କୋହଲି ଙ୍କୁ ଦିଆ ଯାଇଛି . ଯେବେକି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଙ୍କୁ ଉପକ୍ୟାପଟେନ ବନା ଯାଇଛି . ଚମକାଇବା ର କଥା ଏହା କି ଆକ୍ରମକ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଋଷଭ ପନ୍ତ କୁ ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଜାଗା ମିଳିନାହିଁ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି . ସେହିପରି ଜଣେ ୱିକେଟକିପର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି, କେଏଲ ରାହୁଲ ଆଉ ଦୀନେଶ କାର୍ତିକ କୁ ମଉକା ମିଳିଛି .

ଏଥିପାଇଁ ପନ୍ତ ଙ୍କୁ କରାଗଲା ନାହିଁ ସାମିଲ

ଚିଫ ସିଲେକଟର ଏମଏସ ପ୍ରସାଦ ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଙ୍କ ବାହାର ହେବା ଉପରେ ନିଜ ମତ ରଖିଥିଲେ . ପ୍ରସାଦ କହିଥିଲେ . ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏହି କଥା ଉପରେ ବହୁତ ଭାବିଚିନ୍ତି ସହମତି ଦେଇଥିଲୁ . ଧୋନି ଙ୍କ ରହିବା ପରିସ୍ଥିତି ରେ ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନ ମଧ୍ୟରେ କୋଣସି ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟକିପର ଙ୍କୁ ଜାଗା ମିଳିପାରିବ ନାହିଁ . ଯଦି ଧୋନି ଘାଇଲା ହୋଇଯାଆନ୍ତି ତାହାଲେ ତାଙ୍କ ଜାଗା ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ୱିକେଟକିପର ଙ୍କୁ ଜାଗା ମିଳିବା ଆବଶ୍ୟକ . ଦୀନେଶ କାର୍ତିକ ଙ୍କ ପାଖରେ ବହୁତ ଅନୁଭବ ଅଛି ଆଉ ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବଛା ଯାଇଥିଲା .

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦିଏ କି ଦୀନେଶ କାର୍ତିକ ଧର୍ଯ୍ୟ ର ସହିତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥାଆନ୍ତି . ବିପଦ ପରିସ୍ଥିତି ରେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାର ବହୁତ ଅନୁଭବ ଅଛି . ସାଥିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ର ପରିସ୍ଥିତି କୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝନ୍ତି . ସେହିପରି ଗତ କିଛି ଦିନ ରୁ ସେ ଭୁଲ ସର୍ଟ ଖେଳି ନିଜ ୱିକେଟ ହରେଇ ଥିଲେ ତାଙ୍କର ଏହି ଭୁଲ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଙ୍କୁ ବୁଝା ପଡିଥିଲା .

କଣ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଙ୍କୁ ନେଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଠିକ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇଛନ୍ତି, କମେଣ୍ଟ ବୋକ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ନିଶ୍ଚୟ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ .

One Comment on “ଏହି କାରଣରୁ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଜାଗା ମିଳିଲା ନାହିଁ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *