2019 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତାଇବାରେ କ୍ଷମତା ରଖନ୍ତି ଏହି 5 ଖେଳାଳି

ବର୍ତମାନ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଟେଷ୍ଟ ମୁକାବିଲା ଜାରି ଅଛି . ଏହି ମଧ୍ୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଭାରତୀୟ ଟିମ ର ଏମିତି 5 ଖେଳାଳି ଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯିଏ ଏକ 2019 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତାଇବାର କ୍ଷମତା ରଖନ୍ତି . ଏଥିରେ ନମ୍ବର 1 ଖେଳାଳି ଭାରତ ର ଜୀବନ ମାନା ଯାଇଥାଆନ୍ତି .

5. ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହ

2019 ବିଶ୍ୱକପ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ବଲ୍ଲେବାଜ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି . ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦିଏ କି ବର୍ତମାନ ୱାନଡେ ବଲ୍ଲେବାଜ ରାଙ୍କୀଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରେ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ରେ ଅଛନ୍ତି . ଯାହା ଅନୁସାରେ ଏହା କହିବା ସହଜ ହେବ କି ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହ ବିଶ୍ୱକପ ମଧ୍ୟରେ ସାନଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଭାରତୀୟ ଟିମ କୁ ଜିତାଇ ପାରନ୍ତି .

4. ରୋହିତ ଶର୍ମା

ଭାରତୀୟ ଟିମ ର ହିଟମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମା 2019 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ସାନଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ କୁ ଜିତ ପାଖକୁ ପହଞ୍ଚାଇ ପାରନ୍ତି . ସବୁବେଳେ ମଇଦାନ ଉପରେ ଖେଳି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ 200 ଉପରେ ଥାଏ . ଆଉ ଏକା ହିଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ହାରିଯାଇଥିବା ବାଜି ନିଜ ପଟକୁ ପରିବର୍ତନ କରି ପାରନ୍ତି .

3. ବିରାଟ କୋହଲି

ଭାରତୀୟ ଟିମ ର ମଧ୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ବଲ୍ଲେବାଜି କରି ବିରାଟ କୋହଲି ବହୁତ ରେକର୍ଡ ବନେଇଛନ୍ତି . ଏମିତି କୋଣସି ବଲ୍ଲେବାଜ ନାହାନ୍ତି ଯିଏ ମଧ୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ରେ ବଲ୍ଲେବାଜି ମାମଲା ରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି . କିନ୍ତୁ ୱାନଡେ ସିରିଜ ମଧ୍ୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୋହରା ଶତକ ଲଗେଇ ପାରି ନାହାନ୍ତି . କିନ୍ତୁ ଜଲ୍ଦି ହିଁ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ରେକର୍ଡ ବନେଇ ନେବେ .

2. ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି

ଭାରତୀୟ ଟିମ ର ପୂର୍ବ କ୍ୟାପଟେନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ବର୍ତମାନ ଖରାବ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଟିମ ରୁ ବାହାରେ ଚାଲୁ ଛନ୍ତି . କିନ୍ତୁ ବହୁତ ଦିଗ୍ଗଜ ଙ୍କ ମାନିବା କଥା 2019 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିବା ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ . କାରଣ ଧୋନି ଏମିତି ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି ଯିଏ ଫିନିସିଙ୍ଗ କରିବା ପାଇଁ ଜଣା ଯାଇଥାଆନ୍ତି .

1. ଯୁବରାଜ ସିଂ

ବର୍ତମାନ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ରୁ ବାହାରେ ଚାଲୁ ଛନ୍ତି . ଖରାବ ପ୍ରଦର୍ଶନ କାରଣ ରୁ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଙ୍କୁ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ କରା ଯାଉନାହିଁ . କହିଦିଏ କି ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ମଧ୍ୟରେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ସାନଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଟିମ ରେ ଆସିବାର ସଂକେତ ଦେଇଛନ୍ତି . ଯଦି ଯୁବରାଜ ସିଂ ଭାରତୀୟ ଟିମ ତରଫ ରୁ 2019 ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳନ୍ତି ତାହାଲେ ଭାରତୀୟ ଟିମ କୁ 2019 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାରେ କେହି ହେଲେ ରୋକି ପାରିବେ ନାହିଁ .

One Comment on “2019 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତାଇବାରେ କ୍ଷମତା ରଖନ୍ତି ଏହି 5 ଖେଳାଳି”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *